Tyyyle Was było

niedziela, 28 czerwca 2015

#33 Wakacyjny przegląd na szybko

Witam Was w ten piękny dzień!

Dziś pierwszy dzień wakacji dla uczniów większości szkół. Tak więc należałoby sie krótkie podsumowanie na wakacje. Tak więc przed moim krótkim wyjazdem (na początku lipca na blogu z mojej strony nie będzie działo się nic, ale Was zapraszam serdecznie do czytania, komentowania, klikania i co tam Wam jescze do głowy przyjdzie ;) ) krótka podpowiedź, co można zabrać ze sobą na wakacje.
Podsumowanie będzie się odnosiło do gier, które już na blogu są, a które brały udział w moim małym projekcie. Otóż jako że w tym semestrze mieliśmy na uczelni dużo okienek, postanowiłyśmy ze znajomymi wykorzystać je twórczo i... grałyśmy w gry. Niedawno moje stałe współgraczki wystawiły oceny grom, a ja teraz zbiorę to wszystko dla Was w jedną całość. Tak więc oto... 10 gier, w które można zagrać (nie tylko) na uczelni:

10. Blefuj

Link do wpisu: http://pobojowiskowo.blogspot.com/2015/03/8-biezace-sprawy-pajaki-przekazujemy.html

Moja ocena: 5
Ocena Agaty: 4
Ocena Ewy: 8
Ocena Gosi: 6
Ocena Justyny: 3

Średnia ocen: 5,20
Ocena ogólna: 5

Cóż tu dużo mówić... Gra średnio się spodobała, a w większości tylko dlatego, że same robiłyśmy jakieś dodatkowe żarty, dzięki którym można było się pośmiać ;) Aczkolwiek gra mała, zmieści się do każdego bagażu ;)

9. Dixit

Link do wpisu: http://pobojowiskowo.blogspot.com/2015/06/27-podroz-po-krainie-wyobrazni.html

Moja ocena: 9
Ocena Agaty: 7
Ocena Ewy: 8
Ocena Gosi: 3
Ocena Justyny: 1

Średnia ocen: 5,60
Ocena ogólna: 6

Zdania na temat jednej z moich ulubionych gier są bardzo podzielone. Dziewczyny pisały, że niektóre skojarzenia dawały niezłe wyzwanie, żeby dobrać do niego obrazek... Chociaż z drugiej strony drugiej połowie to właśnie się podobało-patrzenie, jakie ludzie mają skojarzenia. A to może być naprawdę ciekawe ;) Ale jeżeli lubicie piękne grafiki, to jest to gra dla Was!

8. Ucho króla

Link do wpisu: http://pobojowiskowo.blogspot.com/2015/06/31-walka-o-stoki-czyli-dworskie-maniery.html

Moja ocena: 5
Ocena Agaty: 8
Ocena Ewy: 7
Ocena Gosi: 7
Ocena Justyny: 8

Średnia ocen: 7,00
Ocena ogólna: 7

Na czym polegał haczyk tej gry? Na skumaniu zasad. Tak jak pisałam w recenzji-cały czas miałyśmy potrzebę zaglądania do instrukcji. Chociaż praktyka czyni mistrza i im dłużej grałyśmy, tym mniej sięgałyśmy po rozpiskę ;) Tak więc, jeżeli macie trochę czasu na skumanie zasad, to gra jest całkiem ciekawa ^^

7. Czarne historie

Link do wpisu: http://pobojowiskowo.blogspot.com/2015/06/28-znaleziony-nago-w-ozku-czyli-kto.html 

Moja ocena: 3
Ocena Agaty: 9
Ocena Ewy: 7
Ocena Gosi: 9
Ocena Justyny: 9

Średnia ocen: 7,40
Ocena ogólna: 7

Oto dlaczego warto robić takie podsumowania ;) Gra oceniona przeze mnie bardzo nisko spodobała się reszcie Dziewczyn. Można było się przy niej pośmiać, ale w komentarzach dostałam również wiadomość, że była to gra dosyć ciężka... Pudełko niewielkie, więc na długie wieczory (szczególnie przy ognisku) można zabrać ;)

6. Bang

Link do wpisu: http://pobojowiskowo.blogspot.com/2015/05/25-bang-bang-i-po-sprawie.html

Moja ocena: 8
Ocena Agaty: 8
Ocena Ewy: 8
Ocena Gosi: 4
Ocena Justyny: 10

Średnia ocen: 7,60
Ocena ogólna: 8

Gra oceniona raczej dobrze. W uwagach dostałam wiadomość, że jest prosta, ale wymaga myślenia, co zostało docenione w ocenie. Z Dziewczynami, z którymi grałyśmy w wersję na 4 osoby zgodziłyśmy się, że to jednak trochę za mało na tę grę... Tak więc dla wybierających się w miejsce, gdzie grać z Wami będą min 4 osoby-polecam śmiało ;)

5. Tak, Mroczny Władco

Link do wpisu: http://pobojowiskowo.blogspot.com/2015/03/12-witamy-na-dworze-czyli-wadca.html

Moja ocena: 6
Ocena Agaty: 9
Ocena Ewy: 8
Ocena Gosi: -
Ocena Justyny: 8

Średnia ocen: 7,75
Ocena ogólna: 8

Stwierdzenie "Miej wyobraźnię, a nie przegrasz" pasuje do tej gry idealnie (wzięte z komentarza do ankiety by Ewa). Dużo wymyślania, szybkie tempo, piękne karty... Gra godna polecenia ;)

4. List Miłosny

Link do wpisu: http://pobojowiskowo.blogspot.com/2015/03/12-witamy-na-dworze-czyli-wadca.html

Moja ocena: 8
Ocena Agaty: 10
Ocena Ewy: 8
Ocena Gosi: 7
Ocena Justyny: 7

Średnia ocen: 8,00
Ocena ogólna: 8

Gra oceniona wysoko ze względu na prostotę i piękne ilustracje na kartach. Jedna z Dziewczyn stwierdziła również, że ciekawie obserwuje się reakcje ludzi na to, jakie karty dostają. Tak więc bez pokerface nie podchodź :P A pudełko jest tak malutkie, jak to po zwykłych kartach, więc może zmieścić się nawet w kieszeni ^^

3. Monopoly deal

Link do wpisu: http://pobojowiskowo.blogspot.com/2015/06/32-tradycja-w-nowym-wydaniu-czyli.html

Moja ocena: 10
Ocena Agaty: 10
Ocena Ewy: 9
Ocena Gosi: 10
Ocena Justyny: 5

Średnia ocen: 8,80
Ocena ogólna: 9

Gra prosta, ale musi wciągnąć. Poza tym rozgrywka jest szybka, więc na podróż (tylko nie pieszą) pomiędzy różnymi punktami na trasie idealna ;)

2. Wsiąść do pociągu

Link do wpisu: http://pobojowiskowo.blogspot.com/2015/05/26-ciapagi-ciapagi.html

Moja ocena: 10
Ocena Agaty: 9
Ocena Ewy: 10
Ocena Gosi: 9
Ocena Justyny: 7

Średnia ocen: 9,00
Ocena ogólna: 9

Gra dosyć długa, w której do końca nic nie wiadomo (w sensie kto wygra, bo zasady tylko na początku lekko skomplikowane). Dziewczyny doceniły to, że w tej grze trzeba trochę pomyśleć (szczególnie jak zajmą Ci Twoją wymarzoną trasę :P ). Pudełko duże, ale warte zabrania ;)

1. Nox

Link do wpisu: http://pobojowiskowo.blogspot.com/2015/03/6-dzien-drzemki-w-pracy-no-to-nox.html

Moja ocena: 10
Ocena Agaty: 10
Ocena Ewy: 10
Ocena Gosi: 7
Ocena Justyny: 10

Średnia ocen: 9,40
Ocena ogólna: 9

Cóż mogę powiedzieć? Gra wojuje serca wszystkich. Może nie dla każdego jest grą idealną, ale z ręką na sercu mogę powiedzieć, że spodoba się każdemu. Została wypróbowana przeze mnie już w tylu środowiskach... Tak więc, polecam bardzo, a małe pudełeczko zmieści się wszędzie ;)

Wiecie, co po tym wszystkim cieszy mnie najbardziej? Że zmieniłam podejście kilku osób do gier planszowych. Widziałam, jak budzi się w Nich przeczucie, że planszówki to nie tylko chińczyk, warcaby i Monopoly. Większość osób z którymi grałam, to nowicjusze w świecie gier (tak jak ja w sumie :P ). I może nie zaraziłam wszystkich tą pasją na tyle, aby sami zaczęli wyszukiwać nowe propozycje bardziej pod siebie, ale na pewno pokazałam, że bardziej skomplikowanych gier nie należy się bać. A to już dużo ;)

A na koniec pochwalę się Wam moim małym sukcesem. Koniec roku szkolnego, to również koniec pełnego akcji roku w Polskim Czerwonym Krzyżu. W tym roku dostałam specjalną nagrodę-Henryka 2015. Dostają go wolontariusze, którzy w danym roku "w sposób szczególny przyczynili się do rozwoju grupy oraz działalności czerwonokrzyskiej" (opis za PCK Łódź). W tym roku miałam przyjemność dostać taką nagrodę :D 


Tak więc tym optymistycznym akcentem żegnam Was na jakiś czas. A po wyjeździe na pewno wstawię nowe pocztówki, gdyż pierwsze urlopowo-wakacyjne podboje już do mnie dotarły ;)

Słoneczka życzę ;)
OlaK

6 komentarzy:

 1. Gratuluję takiego wyróżnienia! :)
  Życzę udanego wyjazdu i ciekawych wakacji. No i czekam na nowe pocztówki:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki :D

   A pocztówki już leżą na półeczce do zeskanowania i wrzucenia ^^

   Usuń
 2. Piękne wyróżnienie :). Życzę udanych wakacji!

  OdpowiedzUsuń

Dzięki za każdą uwagę-zarówno miłą jak i krytyczną ;) Zapraszam na fanpage, aby być na bieżąco ^^

Zagubiony? Szukaj tu: