Tyyyle Was było

poniedziałek, 1 czerwca 2015

#27 Podróż po krainie wyobraźni

Siemka ;)

Dziś ostatnia (jak na razie) część podróży po światach razem z grami. A dziś ruszymy do świata wyobraźni i skojarzeń razem z Dixitem.1? 2? A może 5? Zgadniesz, który obrazek to ten właściwy?
ZASADY GRY

Każdy z graczy ma na ręce 5 kart z ilustracjami. Jedna jest narratorem. Wykłada ona na stół jedną, zakrytą kartę i mówi do niej skojarzenie (słowo, zdanie, piosenka, wydarzenie... cokolwiek ;) ). Reszta dokłada karty jak najbardziej pasujące do danego skojarzenia. Karty tasuje się i wykłada tak, aby wszyscy widzieli obrazki.

Który to ten właściwy?
Teraz następuje ten moment, kiedy nie mam pojęcia jakie są prawdziwe zasady :P Ponieważ... grałam kiedyś w Dixit Odyseja (swoją drogą wolę wersję Odysei ;) ), a w wersji zwykłej, którą pożyczyłam, nie było instrukcji. Tak więc dalsza część zasad, to moje przekształcenie Odysei ;) Jeżeli ktoś zna prawidłowe zasady, to może mnie naprostować :P

Tak więc... Każdy z graczy ma 5 kwadracików z 5 cyframi. Kładzie przed sobą zakryty kartonik z numerem obrazka, który obstawia jako obrazek narratora. Na sygnał wszyscy pokazują swoje głosy. 

Losujemy nowe obrazeczki ;)
Punktacja wygląda następująco:
  • narrator nie dostaje punktów, gdy jego obrazek obstawią wszyscy lub nie obstawi go nikt (zbyt proste lub zbyt skomplikowane skojarzenie);
  • narrator dostaje 1pkt, gdy jedna osoba obstawi jego obrazek i 3pkt, gdy więcej osób obstawi jego obrazek;
  • inne osoby otrzymują 1pkt za prawidłowe obstawienie obrazka należącego do narratora;
  • inne osoby otrzymują 1pkt, gdy jedna osoba obstawi ich obrazek i 2pkt, gdy więcej osób obstawi ich obrazek
W ciągu jednej tury można dostać maksymalnie 3pkt.

Króliczki na trasie do zwycięstwa
Następnie każdy dobiera po jednej karcie i narrator zmienia sięna kolejną osobę po lewej.

EDIT: Znalazłam instrukcję. Według niej punktacja wygląda tak:

Jest też ciekawa wersja dla dwóch osób, którą poznałam dzięki portalowi Edugracja.pl. Oto zasady:
Tura gracza wygląda tak:
1. Narrator wybiera jedną kartę (z sześciu na ręce) i daje wskazówkę.
2. Pozostali gracze wybierają ze swoich kart jedną, ich zdaniem najlepiej pasującą do wskazówki.
3. Teraz z zakrytego stosu należy dobrać losowe karty, połączyć je z tymi wybranymi przez graczy, potasować i rozłożyć na stole. Łącznie kart powinno być 6 (...)
4. Teraz gracze głosują przy pomocy żetonów na kartę w ich opinii najbardziej pasującą do podpowiedzi narratora. Nie wolno obstawiać swojej, to chyba oczywiste.
5. Jeśli typy graczy będą celne, tzn. wszyscy gracze zagłosują na karty „ludzkie”, wówczas przesuwamy naszego króliczka o jedno pole do przodu na torze punktacji. Jeśli przynajmniej jedna osoba spudłuje, wówczas przesuwamy neutralnego króliczka.
6. Gramy tak długo jak to sobie uprzednio ustaliliśmy. Oczywiście naszym celem jest zdobycie większej liczby punktów niż wirtualny przeciwnik.
(Cały tekst przeczytacie TU. Swoją drogą-polecam)
No, to teraz czas na trochę subiektywizmu ;)
+każda rozgrywka jest inna-nie tylko ze względu na to, że za każdym razem losujemy inne karty, ale też ze względu na ludzi, z którymi gramy. W końcu każdy ma inne skojarzenia ;)
+piękne ilustracje+proste zasady
+ciekawy sposób na poznanie ludzi
-ciekawie jest słuchać, jakie niektórzy ludzie mają skojarzenia :P
-przestoje-po prostu są ludzie, którzy nie potrafią wybrać skojarzenia, albo karty do skojarzeń... i rozgrywka się stopuje...
Cena tego cuda oscyluje w okolicach 80-100zł, a moja ocena to 9/10.
A wszystkim Dzieciakom-tym małym, dużym, tym, którzy po prostu czują się Dzieciakami (to ja :P ) WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO W DNIU DZIECKA! Samych wspaniałych rozgrywei i pięknych pocztówek (kto tam co woli ;) ).
Pozdrowionka ^^
OlaK

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dzięki za każdą uwagę-zarówno miłą jak i krytyczną ;) Zapraszam na fanpage, aby być na bieżąco ^^

Zagubiony? Szukaj tu: