Tyyyle Was było

środa, 27 maja 2015

#25 Bang, bang i po sprawie

Hejka Wam ;)

Dzisiaj kolejna gra, w której w ruch pójdą kości i kilka kart. Ciekawi? No to zaczynamy ;)Instrukcja to podstawa ;)
ZASADY GRY

Każdy z graczy dostaje dwie karty: kartę roli i kartę postaci. Są 4 rodzaje kart roli: szeryf (jedyna odkryta karta roli), zastępca szeryfa, bandyta i renegat. Każdy ma inne zadanie do wykonania. Szeryf dąży do wyeliminowania wszystkich bandytów. Zastępcy mają chronić szeryfa i nie pozwolić na jego śmierć (co ciekawe będąc zastępcą można zginąć i nadal wygrać). Bandyci eliminują szeryfa (tu też jest możliwość wygrania po wyeliminowaniu), a renegat ma wyeliminować wszystkich (szeryfa na końcu). Karty postaci są jawne i określają ilość żyć i moc specjalną postaci (mniej lub bardziej przydatne).
Jeden bandyta wyeliminowany...
Tura gracza polega na rzutach kośćmi (rzut+2 przerzuty=3 rzuty/turę). Oto co można na nich wyrzucić:
  • strzała-Indianie polują. Po wyrzuceniu strzały gracz dobiera jedną z puli ogólnej. Gdy weźmie ostatnią następuje atak-każdy z graczy dostaje tyle ran, ile ma strzał. Następnie strzały oddaje się do puli ogólnej. Jest to symbol, który rozpatruje się natychmiast po wyrzuceniu, a następnie można wykonać przerzut (jeżeli jest dostępny).
  • dynamit-po wyrzuceniu 3 dynamitów traci się 1 punkt życia i kończy turę (resztę kości rozpatruje się normalnie). Nie można go przerzucić.
  • celownik 1/2-są dwa rodzaje strzałów w Bangu! kościanym-o 1 lub o 2. Zadaje on 1 punkt obrażeń osobie obok nas (celownik 1) lub 2 miejsca od nas (celownik 2). Można normalnie przerzucać, rozpatruje się na końcu kolejki.
  • piwo-świeże, zimne, regenerujące, przywraca Tobie lub wybranemu przez Ciebie graczowi 1 punkt zdrowia. Można normalnie przerzucać, rozpatruje się na końcu kolejki.
  • gatling-po wyrzuceniu minimum 3 reszta graczy dostaje 1 punkt obrażeń, a Ty odrzucasz wszystkie swoje strzały. Można normalnie przerzucać, rozpatruje się na końcu kolejki.
Aaaataaaak!!!
No to podsumujmy...

+wielokrotnie regrywalna-postaci jest wiele, a dzięki ukrytym kartom ról nigdy nie wiadomo kto jest kim
+szybka i prosta
+duża interakcja-teksty typu "ale ja przecież jestem z Tobą w drużynie" padają często i nigdy nie wiadomo kto blefuje ;)

-kiepska rozgrywka w 3 i 4 osoby-teoretycznie gra jest od 3 osób, ale... przy 3 i 4 osobach gra traci cały swój klimat (bo po 3 min wiadomo kto jest kim...)

Gra kosztuje 50-70zł, a moja ocena dla niej to 7/10 (gdyby nie tryb dla 3 i 4 osób byłoby 8 :P ).

Istnieje również Bang! karciany. Niestety nie grałam w nią jeszcze, ale słyszałam o niej dużo dobrego ;) Czy będzie lepsza od kościanej siostry? Mam nadzieję, że kiedyś się o tym przekonam ^^

Miłego wieczoru 
OlaK

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dzięki za każdą uwagę-zarówno miłą jak i krytyczną ;) Zapraszam na fanpage, aby być na bieżąco ^^

Zagubiony? Szukaj tu: