Tyyyle Was było

niedziela, 8 marca 2015

Poczta #2 Dzień kobiet, czyli pocztówki dobre na wszystko

Witam Was w ten piękny, marcowy dzień. U mnie świeci piękne słonko, na niebie żadnej chmurki, a drzew nie porusza żaden powiew wiatru. Nowość, bo przez kilka ostatnich dni jak nie podało to wiało, jak nie wiało to padało, albo dla odmiany padało i wiało. W moim pokoju też nastąpiła zmiana. Otóż pojawił się w nim bukiet pięknych tulipanów. Tak, tak, to już dziś. 8 marca-Dzień Kobiet. Mądra Wikipedia mówi, że święto zostało ustanowione w 1910 roku jako upamiętnienie kobiet walczących o swoje prawa.


Kartka otrzymana z okazji Dnia Kobiet w 1998 ;)

Ale, ale... Co byłby ze mnie za postcrosser, gdybym nie wygrzebała ze swojej kolekcji pocztówek związanych z tym świętem ;) Tak, tak. Kiedyś, zamiast tak popularnych dziś karnetów, wręczano na wszelkie okazje pocztówki. Były na nich kwiaty, zwierzęta, misie... Różne na różne okazje. Ja jestem tym szczęśliwym dzieckiem, które żyło w czasach, gdy ta forma "wręczania" życzeń była bardzo popularna (i którego Mama kolekcjonowała te wszystkie pocztówki i nie dała ich wyrzucić <3 ). Powoli będę się z Wami dzielić tymi cudami.

Kartka na Dzień Kobiet

A dziś? Rządzą karnety. Mimo iż potrafią być piękne, to pocztówka bardziej do mnie przemawia. Może właśnie dlatego, że tyle ich w dzieciństwie dostałam? A może dlatego, że jest "jaśniejsza w odbiorze"? W karnetach zazwyczaj są już wypisane życzenia. Wystarczy się podpisać i gotowe. W wypisanie pocztówki trzeba włożyć trochę serca. No i jeżeli jest wysłana łatwiej dojść do tego, w którym roku była wysłana (ach, to wpatrywanie się w stempel... :P ). Gorzej, jeżeli została po prostu wręczona i nie ma napisanej daty... :/

A Wy? Też macie takie "okazjonalne" pocztówki? 

Pamiętajcie o głosowaniu w poprzednim poście ^^

A na koniec... Najlepszego wszystkim Paniom. 

Ja tymczasem wracam do nauki... <3 studia...
OlaK

4 komentarze:

 1. Mam trochę pocztówek okazjonalnych, jednak chyba żadna z nich nie pochodzi z Dnia Kobiet. Są wśród tego pliku kartki urodzinowe, imieninowe, walentynkowe, świąteczne i to chyba wszystko... ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Te, które mam ja też by mogły być na każdą inną okazję w sumie :P Ale z tyłu było napisane, że wręczone na dzień kobiet. A jak na dzień kobiet, to na dzień kobiet ;)

   Usuń
 2. zaprezentowane przez Ciebie kartki przypominają mi te, które mama dostawała daaawno temu :) mam gdzieś w domowym kąciku, gdzie trzymam pocztówki, aż mam ochotę je obejrzeć, kiedy wrócę do domu ^^ miała też takie składane, z melodyjką :D

  pozdrawiam serdecznie :) http://karlin91.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja też mam takie rozkładane, z melodyjką. Kilka nawet jeszcze gra :D

   Usuń

Dzięki za każdą uwagę-zarówno miłą jak i krytyczną ;) Zapraszam na fanpage, aby być na bieżąco ^^

Zagubiony? Szukaj tu: